Energia Cieplna Kotły Gazowe

Ciepło z efektem lotosu

Brzmi ciekawie, prawda? Otóż najnowsza technologia, według której budowane są kotły gazowe co sprawia, że powierzchnia ma tzw. efekt lotosu. Jest to niezwykle nowoczesna technologia i to nie tylko dla miłośników nanotechnologii. Ciepło z takim efektem? To praktyczne!

Czym jest efekt lotosu?

Efekt lotosu brzmi niezwykle tajemniczo. Żeby wyjaśnić to zjawisko warto sięgnąć do kultur wschodnich. Kwiat lotosu zajmuje w nich niezwykle ważne miejsce. Jest on symbolem czystości. Kwiaty i liście pozostają czyste, choć lotosy rosną w mulistych rzekach i jeziorach. Jak to się dzieje? Tym zjawiskiem zajęli się botanicy, którzy wykryli w roślinach specjalny mechanizm powodujący ich samooczyszczanie.

Te niezwykłe właściwości odkryli w początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku dwaj niemieccy botanicy: Wilhelm Barthlott oraz Christoph Neinhuis i nazwali „efektem lotosu”. Nie przypuszczali, że ich odkrycie będzie w przyszłości służyło niemal wszystkim branżom gospodarki.

Dzięki wielkiemu postępowi i badaniom nanotechnologów określenie to przestało dotyczyć wyłącznie roślin. Efekt lotosu jest wykorzystywany w różnych dziedzinach i rozmaitych materiałach. Znajdziemy go niemal wszędzie. Należą do nich między innymi: tkaniny oraz odzież (np. kurtki przeciwdeszczowe), farby, dachówki kotły kondensacyjne.

Efekt lotosu a kotły gazowe co

Na pozór trudno dostrzec zależności między opisanym efektem lotosu a kotłami kondensacyjnymi, a jednak! Kotły gazowe zostały wykonane z aluminium. Posiada ono unikatowe właściwości fizyczne, które wykorzystuje się w technice kondensacyjnej. Ponadto, dzięki najnowszym osiągnięciom technologii, kotły gazowe co zostały pokryte specjalną NANO powłoką, która wywołuje ten doskonale znany w przyrodzie efekt lotosu. Dzięki tej niezwykłej technologii urządzenia mają zdolność do samooczyszczania powierzchni.

Nowoczesne kotły kondensacyjne zapewniają więc ciepło, minimalizując straty energii, a do tego posiadają warstwę, która nie dopuszcza do zabrudzeń. Ciepło z efektem kwiatu lotosu? To możliwe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *