Energia Cieplna Kotły Gazowe

Kotły stojące czy wiszące? – zalety i wady

Ogrzewanie jest niezwykle ważne. Każdy pragnie w okresie jesienno- zimowym wracać do ciepłego, komfortowego domu. Instalacje grzewcze są różne: na węgiel, drewno lub gaz. Te ostatnie stają się coraz bardziej popularne. Rynek oferuje wiele rodzajów kotłów. Są one podzielone według różnych względów, np. wg funkcjonalności, metodykę działania, konstrukcje komory spalania i przede wszystkim usytuowania. To właśnie w tej grupie znajdują się kotły stojące i wiszące. Czym się charakteryzują?

Kotły wiszące – rozwiązanie do każdego pomieszczenia

Kotły wiszące są małe i można je zainstalować nawet w niewielkiej łazience lub kuchni. Ich nowoczesny wygląd oraz kształt sprawiają, że wtapiają się w wystrój pomieszczenia. Są praktyczne, jednak ze względu na wielkość łatwiej ulegają uszkodzeniom.

Kotły stojące – solidne choć wymagające miejsca

Kotły stojące są znacznie większe i bardziej ciężkie. Wymagają więcej miejsca. Najlepiej wydzielić dla nich specjalne, wydzielone pomieszczenie (kotłownię). Są droższe, ale trwalsze i bardziej wytrzymałe.

Instalacja ogrzewania

Kiedy już zdecydujemy się na konkretny kocioł i chcemy go zainstalować, warto zwrócić się do profesjonalisty. Wprawdzie niektórzy twierdzą, że instalacja jest bardzo prosta, jednak większość urządzeń ma zamontowane pompy, sterowniki i wentylatory, a ich nowoczesna budowa wymaga fachowej wiedzy.

Specjalistów bez trudu można znaleźć na stronach producentów. Profesjonaliści właściwie zainstalują kotły: Poznań, Bydgoszcz, Warszawa, Łódź, czy inne miasto – lokalizacja nie ma znaczenia. Najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *