Energia Cieplna Kotły Gazowe

Nowoczesne ogrzewanie i czyste powietrze

Centralne ogrzewanie może być nowoczesne, a zarazem przyjazne środowisku. Pierwszy krok to wymiana starego pieca lub kotła na nowoczesny i funkcjonalny kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny. To urządzenie ogrzeje dom, zapewni ciepłą wodę użytkową i zmniejszy zanieczyszczenie środowiska. Jedna decyzja i trzy zalety. To się po prostu opłaca!

Zmiany na lepsze dla domu i ziemi

Stare piece i kotły znajdują się jeszcze w wielu domach. Wypuszczają one do atmosfery duże ilości spalin. To tylko pogłębia kryzys klimatyczny. Warto pomyśleć o przyszłości i dokonać zmian. Nowoczesne i ekologiczne kotły kondensacyjne to szansa na czyste powietrze oraz ciepły, szczęśliwy dom. Dzięki kondensacji wykorzystane są spaliny, które w starych modelach trafiłyby do atmosfery, zaś dzięki uruchomionym już programom pomocowym na termomodernizację można znacznie obniżyć koszty wymiany.

Kocioł kondensacyjny to oszczędność

Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny lub jednofunkcyjny pracuje dużo oszczędniej. Jeżeli porównamy go do starych kotłów, jakich nie braknie w wielu domach oszczędność wynosi niemal 30%. W porównaniu z tradycyjnymi to ok. 15% – 20%. Kalkulacja nie pozostawia złudzeń. Ceny gazu rosną nieustająco, więc taka oszczędność jest warta uwagi.

Pozostaje jeszcze kwestia kosztów zakupu i założenia instalacji. Kotły kondensacyjne należą do tych urządzeń, które obejmuje rządowy program „Czyste powietrze”. Program ten zapewnia zaś dotacje sięgające nawet do 90%  inwestycji przy wymianie starych urządzeń na nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *